Tax4you | Sprawdź, co możesz „wrzucić w koszty”
Biuro rachunkowe, kompleksowa obsługa księgowa twojej firmy. 15 lat na rynku, Strzegom, Świdnica i okolice.
biuro rachunkowe, usługi księgowe, księgowa, księgowość, kadry, obsługa księgowa, milog
272
single,single-post,postid-272,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-1.8,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
tie-690084_640

Sprawdź, co możesz „wrzucić w koszty”

Dlaczego przedsiębiorcy najchętniej wszystkie swoje wydatki „wrzuciliby w koszty”? Dlatego, że pozwala to na sporą oszczędność, szczególnie jeśli chodzi o podatek względem urzędu skarbowego.

Mechanizm ten jest bardzo prosty – wydane pieniądze pomniejszają podstawę opodatkowania, dzięki czemu im wyższe koszty, tym niższy podatek.

Żeby zarobić, przedsiębiorca musi najpierw wydać pieniądze na zakup sprzętu, oprogramowania, czy materiałów do produkcji. Opodatkowaniu będzie podlegać tylko to, co zarobił „na czysto”. W szczególnych przypadkach w koszty można wpisać obiad z kontrahentem albo drogi garnitur.

Tak zwane koszty uzyskania przychodu to, jak sama nazwa wskazuje, wszystkie wydatki, które zostały poniesione przez przedsiębiorcę w celu osiągnięcia przychodów. Żadne przepisy nie precyzują tej definicji i nie przedstawiają konkretnego katalogu kosztów, które jednak muszą:

  • być w odpowiedni sposób udokumentowane,
  • być faktycznie poniesione,
  • wiązać się bezpośrednio z osiąganym przez firmę przychodem,
  • nie należeć do katalogu kosztów, które nie mogą zostać uznane za koszty uzyskania przychodów.

 

Całość cytowanego artykułu: Money.pl

 

 

No Comments

Post a Comment