Tax4you | Niecały miesiąc, by rozliczyć PIT
Biuro rachunkowe, kompleksowa obsługa księgowa twojej firmy. 15 lat na rynku, Strzegom, Świdnica i okolice.
biuro rachunkowe, usługi księgowe, księgowa, księgowość, kadry, obsługa księgowa, milog
1
single,single-post,postid-1,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-1.8,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
bookkeeping-615384_640

Niecały miesiąc, by rozliczyć PIT

Do końca kwietnia jest czas na złożenie rozeznania podatkowego za 2014 rok. Można to zrobić w wersji online lub złożyć PIT w wersji papierowej. Chcesz mieć pewność, że Twoje rozliczenie będzie poprawe? Zgłoś się do nas :)

Możesz także skorzystać z nowej usługi Ministerstwa Finansów.  Chodzi o tzw. „PFR“, czyli wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe. W praktyce oznacza to, że PIT jest wypełniony przez skarbówkę i udostępniony na stronie portalu podatkowegowww.portalpodatkowy.mf.gov.pl. Można go pobrać i edytować (np. dopisać ulgi, czy przekazać 1% na rzecz wybranej Organizacji Pożytku Publicznego).

Z usługi wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego mogą skorzystać osoby fizyczne rozliczające PIT-37, które nie prowadzą działalności gospodarczej.

Wysłanie PIT-u online jest najwygodniejszą formą rozliczenia, ale nie jedyną. Można także składać zeznania papierowe. Dodatkowo dla wszystkich spóźnialskich urzędy skarbowe 29 i 30 kwietnia 2015 będą pracowały dłużej. Nie warto jednak czekać do ostatniej chwili.

Pełna wersja cytowanego artykułu: Inforfk.pl

No Comments

Post a Comment